Chromatické lyry na prodej
Ateliér Délos nabízí kompletní řadu moderních chromatických lyr na prodej - od malých sopránových lyr vhodných pro děti a začátečníky až po velké koncertní nástroje, které splňují požadavky profesionálních hudebníků.

Nabízené nástroje navrhujeme a vyvíjíme v úzké spoluprácí s dílnou Rostislava Antona, vždy s cílem najít co možná nejkrásnější zvuk i podobu moderní lyry.

Všechny lyry z naší kolekce jsou dodávány s moderním celotónovým uspořádáním strun.

Máte-li zájem o informace o cenách, dostupnosti a způsobu objednání, prosím kontaktujte nás.
Sopránová lyra

Sopránová lyra je ideální volbou pro začátečníky a hráče, kteří hledají lehčí a snadno přenosný nástroj. Důmyslně navržený tvar umožňuje snadné držení a i přes své menší rozměry má lyra velmi dobré akustické vlastnosti. Vyniká velmi jasnými tóny ve vysokých polohách a její zvuk má celkově světlejší charakter. Nejhlubší rejstřík s měkčí a teplejší barvou zvuku obsahuje celou malou oktávu a rozšiřuje tak zvukové vlastnosti lyry i možnosti hry. Sopránová lyra je celkové vyvážneým nástrojem s příjemným, typicky lyrovým charakterem tónů v celém rozsahu.

41 strun - rozsah c - e’’’
Typické provedení: smrk / javor, jasan

Solo lyra

Sólová lyra je dlouho vyvíjeným a osvědčeným nástrojem s jasným a vyváženým zvukem, který uspokojí i velmi náročné hráče. Přestože je lyra relativně lehká a snadno přenosná, její rozsah dosahuje plných čtyř oktáv, což je výjimečné ve srovnání s lyrami podobných rozměrů. Nástroj v sobě spojuje přednosti sopránové i altové lyry a dokonce překračuje možnosti kytary, pokud jde o rozsah. Akustické vlastnosti ve středních a vysokých polohách jsou srovnatelné i s koncertními nástroji. Solo lyra je dobrou volbou pro vážné zájemce o studium sólové hry a své uplatnění najde i jako nástroj koncertní.

49 strun - rozsah E - e’’’
Typické provedení: smrk / javor, jasan, dubKoncertní lyra

Koncertní lyra je mistrovský nástroj s výjimečným zvukem a skvělými resonančními vlastnostmi. Je výsledkem dlouhodobé spolupráce zkušeného stavitele nástrojů a profesionálního hráče na lyru. Do těchto nástrojů se vždy snažíme vkládat to nejlepší, čeho lze ve výrobě lyr dosáhnout. Pečlivě vybrané dřevo spolu s jeho kvalitním řemeslným i uměleckým zpracováním a použitím inovativních technologií konstrukce dává nástroji vyniknout po stránce zvukové i vizuální. Promyšleným ergonomickým tvarem i jedinečnými zvukovými vlastnostmi uspokojí koncertní lyra i ty nejnáročnější hráče.

53 strun - rozsah C - e’’’
Typické provedení: západní červený cedr / javor, palisandr, mahagon